NEW
Playmobil 4258 - Royal Carriage
SKU: 4258 OverviewPlaymobil 4258 - Royal Carriage
The fairytale carriage transports the happy bride and groom to the fairytale castle. The set includes a carriage with two white horses, two footmen, bride's children and of course beautiful clothing.
This set can be used in both the Princess and Knight worlds of Playmobil..
Contents:
- 6 play figures
- 1 Carriage
- 2 Horses
- Various accessories
- Dimensions: 35 x 8 x 10 cm (LxWxH)
- Packaging dimensions: 24.6 x 34.9 x 9.5 cm (lxwxh)
Recommended for children aged 5 and over

| Specification | Description |
|---|---|
| Theme | Princess |
| Year | 2005 |
| Condition | Nieuw / MISB |
| Availability | Leverbaar |
| EAN | 4008789042583 |
| Length | 34,9 cm |
| Width | 24,6 cm |
| Height | 9,5 cm |
| Weight | 0,56 Kg |