VERWACHT
Playmobil 72003 - Ernst Abbe, Promo
Artikelnummer: 72003 OverzichtPlaymobil 72003 - Ernst Abbe, Promo
Playmobil figuur Ernst Abbe
Ernst Abbe, geboren in Eisenach in 1840, wordt beschouwd als een van de belangrijkste natuurkundigen en sociale hervormers van de 19e eeuw. Abbe combineerde als geen ander wetenschappelijk onderzoek met industriële producten ten behoeve van iedereen. In opdracht van Carl Zeiss ontwikkelde Abbe nieuwe wetenschappelijke methoden voor het berekenen van microscopen. Abbe's resolutieformule is tot op de dag van vandaag geldig. Met zijn innovaties bracht Abbe een revolutie teweeg in de optica en werd hij aandeelhouder van het bedrijf Carl Zeiss. Om de continuïteit van het bedrijf te waarborgen, richtte Abbe in 1889 de Carl Zeiss Stichting op. Deze stichting is tot op de dag van vandaag een belangrijke steunpilaar van de wetenschap. Abbe's sociale hervormingen waren hun tijd ver vooruit – hij introduceerde de achturige werkdag, pensioenen en ziektekostenverzekering voor werknemers. Abbe's waarden blijven de wereldwijd succesvolle ZEISS AG beïnvloeden.
De speelset toont de visionaire natuurkundige Ernst Abbe met een vergrootglas, een verrekijker en zijn kat "Mulle" – klaar om de grondbeginselen van de optica te onderzoeken. Hij houdt zijn beroemde oplossingsformule in zijn hand. Zijn buitengewone prestaties liggen voor hem als een open boek. De PLAYMOBIL-figuur is een geweldig cadeau of souvenir voor iedereen die gepassioneerd is over wetenschap, optica, fundamentele innovaties en duurzame maatschappelijke hervormingen.
Bron: Deutsches Optisches Museum
- In Nederland niet in de winkels verkrijgbaar, wel bij PlayMoto Toys :-)
Inhoud:
- 1 Playmobil figuur;
- 1 Poes;
- 1 Bureau;
- 1 Stoel;
- Diverse accessoires.
Aanbevolen voor kinderen van 8 jaar en ouder

| Specificatie | Omschrijving |
|---|---|
| Thema | Promo |
| Jaar: | 2026 |
| Conditie: | Nieuw / Misb |
| Status | VERWACHT JUNI '26 |
| EAN | 4008789720030 |
| Lengte | 14,2 cm |
| Breedte | 9,3 cm |
| Hoogte | 4,5 cm |
| Gewicht | 0,083 Kg |