VERWACHT
Playmobil 72002 - Otto Schott, Promo
Artikelnummer: 72002 OverzichtPlaymobil 72002 - Otto Schott, Promo
Playmobil figuur Otto Schott
Otto Schott wordt beschouwd als een pionier van modern speciaal glas. De in 1851 in Witten geboren glaschemicus raakte al op jonge leeftijd geïnteresseerd in de productie en eigenschappen van glas. Door systematisch wetenschappelijk werk slaagde hij er als eerste in om optisch glas van hoge zuiverheid en homogeniteit te smelten. Hij documenteerde zijn werk nauwgezet in smeltboeken.
Samen met de natuurkundige Ernst Abbe en de ondernemer Carl Zeiss richtte hij in 1884 een glaslaboratorium op in Jena, dat later uitgroeide tot het wereldberoemde bedrijf SCHOTT. Met zijn innovaties legde Otto Schott de basis voor talloze technische toepassingen – van optische instrumenten tot hittebestendig glas in het dagelijks leven.
De PLAYMOBIL-figuur van Otto Schott toont de wetenschapper in historische kleding met ruw optisch glas, reageerbuizen en smeltboeken in zijn laboratorium. Ga met de "glasdokter" mee op ontdekkingstocht naar nieuwe glasformules en krijg fascinerende inzichten in de wereld van de wetenschap.
Bron: Deutsches Optisches Museum
- In Nederland niet in de winkels verkrijgbaar, wel bij PlayMoto Toys :-)
Inhoud:
- 1 Playmobil figuur;
- 1 Kristal;
- 1 Bureau;
- Diverse accessoires.
Aanbevolen voor kinderen van 8 jaar en ouder

| Specificatie | Omschrijving |
|---|---|
| Thema | Promo |
| Jaar: | 2026 |
| Conditie: | Nieuw / Misb |
| Status | VERWACHT JUNI '26 |
| EAN | 4008789720029 |
| Lengte | 14,2 cm |
| Breedte | 9,3 cm |
| Hoogte | 4,5 cm |
| Gewicht | 0,083 Kg |







